លោក លិម គិមយ៉ា អតីត​សមាជិក​សភា​គណបក្ស​សង្គ្រោះ​ជាតិ ដែល​ត្រូវបាន​ឃាតក​បាញ់​សម្លាប់​នៅ​ទីក្រុងបាងកក ប្រទេស​ថៃ កាល​ពី​ល្ងាច​ថ្ងៃ​ទី៧ ខែមករា ឆ្នាំ២០២៥។ AFP
ប្រធាន​ក្រុម​អ្នក​ច្បាប់​អមរិន្ទ​លោក​មេធាវី សុក សំអឿន លើកឡើង​ថា ជនសង្ស័យ​ពាក់ព័ន្ធ ដែល​កំពុង​មាន​វត្តមាន​នៅ​ទឹកដី​កម្ពុជា គឺ​មាន​សារសំខាន់ ក្នុង​ការ​ស៊ើប​អង្កេត​រក​អ្នក​ពាក់ព័ន្ធ ឬ​អ្នក​នៅ​ពីក្រោយ​នៃ​សំណុំរឿង​បាញ់សម្លាប់ អតីត​សមាជិកសភា​គណបក្ស​សង្គ្រោះជាតិ លោក លិម គិមយ៉ា។ លោក​បន្ត​ថា ការ​អូសបន្លាយ ឬ​ការ​មិន​ទាន់​រក​ឃើញ​អ្នក​ពាក់ព័ន្ធ រួមមាន ជនសង្ស័យ​ទី​២ ឈ្មោះ ពេជ្រ គឹមស្រ៊ិន ដែល​គេ​ស្គាល់​ថា ជា​ប្អូនប្រុស​បង្កើត​របស់​ប្រធាន​គណបក្ស​យុវជន​កម្ពុជា លោក ពេជ្រ ស្រស់ គឺ​តុលាការ​ថៃ​ត្រឹម​អាច​ផ្ដន្ទាទោស ជន​ដៃដល់ ឈ្មោះ អេកាឡាក់ ផែណយ (Ekkalak Phaenoi) តែ​ម្នាក់​តែប៉ុណ្ណោះ។
សូម​ស្ដាប់​បទ​សម្ភាស​រវាង​លោក ប្រាជ្ញ ចេវ ជាមួយ​មេធាវី សុក សំអឿន ដូច​តទៅ៖
កំណត់​ចំណាំ​ចំពោះ​អ្នក​បញ្ចូល​មតិ​នៅ​ក្នុង​អត្ថបទ​នេះ៖ ដើម្បី​រក្សា​សេចក្ដី​ថ្លៃថ្នូរ យើង​ខ្ញុំ​នឹង​ផ្សាយ​តែ​មតិ​ណា ដែល​មិន​ជេរ​ប្រមាថ​ដល់​អ្នក​ដទៃ​ប៉ុណ្ណោះ។